Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 190 чоловік

До уваги випускників та їх батьків!

Дата: 9 грудня 2020 о 07:02, Оновлено 9 грудня 2020 о 07:07
195 переглядів

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій запрошує на навчання.

І. ПИТАННЯ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ ІНСТИТУТУ

Ким я зможу працювати після закінчення вашого інституту?

технологом, координатором робіт (наприклад, зварювальних та/або відновлювальних), інженером 3D друку, дизайнером конструкцій і обладнання, інспектором (забезпечення і контроль якості, так званий QA/QC), проектувальником автоматизованих систем, науковцем. Є випускники, які знайшли себе в освіті — викладають в університетах і коледжах. Варіантів, насправді, безліч.

На додачу до диплома державного зразка ви можете пройти без відриву від навчання атестацію за міжнародними стандартами та отримати диплом міжнародного зразка. Такі дипломи визнають по всьому світу, тож окрім вибору власне роду занять ви матимете змогу ще й обирати географію.

Наші програми:

  • Лазерна техніка та комп'ютеризовані процеси фізико-технічної обробки
  • Лазерні системи в біології та медицині

Скільки у вас бюджетних місць?

Максимальні обсяги наразі такі:

  • 131 «Прикладна механіка» - 55 місць

Чи є програма обміну? Якщо так то як на неї потрапити?

З Льовеном, Університетом Лілля, Бухарестською політехнікою, університетом Брашова, університетом Гедемінаса (Литва), університетом Думлупінар та ін. Є проєкти по програмі Erasmus+, за якими наші студенти мають можливість 2 семестри вчитися у цих вузах на кожному рівні освіти (бакалавр/магістр/PhD), тобто в підсумку до 3 років. Ці конкурси зазвичай анонсує університетський Відділ академічної мобільності.

Також є дві програми подвійного диплому.

На програму з Університетом Отто-фон-Геріке треба вступити на першому курсі (вимог до рівня знання німецької мови при цьому немає), протягом бакалаврату пройти додаткове навчання та мовну практику. Тоді в магістратурі відбувається підготовка за програмою подвійного диплому.

На програму з Федеральним університетом м. Уберландія документи подають на заключному курсі бакалаврату. Вимог до рівня знання португальської мови немає, кандидат має володіти англійською на рівні, достатньому для спілкування з бразильськими колегами під час виконання початкових етапів роботи.

Де і на якому курсі студенти проходять практику? Можете перерахувати підприємства?

Бакалаври на останньому курсі навчання проходять переддипломну практику, магістри – переддипломну та наукову. Зазвичай працюємо з “Інтерпайп”, «Червоною хвилею», «Плазматек», «Матеріалайз», «Трібо», «Укроборонпромом», «Метінвестом», ТОВ "ІНТЕР-КОНТАКТ-ПРІОР, ДВРЗ, заводом «Антонов», “Артем”, “Завод “Маяк” «Плазер», Київським Метрополітеном, «Оріон-груп», «Вент-сервіс», Progresstech-Ukraine, AMADA Group,  Sunpower.ua, TVS-Group, Техінсервіс, Київським центром терапії і мікрохірургії ока, СФЕРА-ТЕХНО, TiSO Group of companies, «Sigma Engineering», «Машінтех», «Арсенал», «Корт», «CWM LASER TECHNOLOGY», «ЛАЗЕРКА». Співпрацюємо з науково-дослідними інститутами НАН України — Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інститутом прикладних проблем фізики і біофізики, Фізико-технологічним інститут металів і сплавів, Інститутом металофізики ім. Г. В. Курдюмова, Інститутом надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля, Інститутом проблем міцності ім. Г. С. Писаренка, Інститутом проблем матеріалознавства.

Усі установи розташовані в Києві або зовсім недалеко від нього.

На яких підприємствах працюють ваші випускники?

Відповідь дуже проста: всюди. Наші випускники затребувані як на підприємствах, які спеціалізуються на галузі авіабудування, так і на підприємствах харчової чи медичної промисловості, вони потрібні як для створення нової продукції, так і для контрою якості. Якщо конкретніше, то всі підприємства та установи, які надали можливість студентам нашого інституту проходити переддипломну практику, надіються на те, що наші випускники зацікавляться та залишаться в них працювати по закінченні практики. Переконайтесь самі: http://ltft.kpi.ua/ua/pro-kafedru/vidatni-vipuskniki.html

Як з працевлаштуванням? В Україні це все не розвивається.

В Україні зараз розвиваються відносно нові технології. Наприклад, 3D-друк та інжекційне лиття. За допомогою 3D друку уже сьогодні створюють унікальні вироби, що використовують в медицині та промисловості (маски для медиків, імпланти, запчастини для техніки, автомобілів та ін.). Повний контроль за виконанням 3D-друку здійснює інженер, який знає моделювання та матеріали, адже професія вимагає знання різних матеріалів та їх властивостей. Всьому цьому ми навчаємо в нашому інституті.

У зв’язку з інтенсивним розвитком сучасних технологій, спостерігається тенденція до ускладнення та мініатюризації промислових виробів, наприклад, деталі мобільних телефонів та ін.

Виготовлення рекламної чи сувенірної продукції – легко. Лазером можна розрізати практично будь-які матеріали. Неонові вивіски любої складної форми, металеві візитівки, запрошення, дерев’яні валентинки у вигляді сердечок, чи пари голубів. З підписом чи малюнком, або вашим портретом – все це можна виконати завдяки лазерному променю

З лазерами взагалі все просто — Нобелівську премію з фізики отримали за роботу, пов’язану з ними.

Всі ці знання ми даємо в нашому інституті.

Скільки коштує контракт?

Цього року було порядку 15000 для 131-ї та 18800 для 132-ї і 136-ї.

Які предмети на першому курсі?

Залежить від спеціальності. Усі проходять вступ до спеціальності, фізику, математику, хімію, інформатику, інженерну графіку і нарисну геометрію, теоретичну механіку, іноземну мову, історію. Також у програмах є матеріалознавство, електротехніка, технологія конструкційних матеріалів.

Які студентські активності та заходи є на факультеті?

У нас дуже активна студрада. Проводять дні факультету, беруть участь у загальноуніверситетських заходах.

Чи є у вас набір молодших спеціалістів якщо так то за дипломами яких закладів і напрямів?

Так, набір є. Заклад, у якому ви отримали диплом молодшого спеціаліста, значення не має. Можливий вступ з інших спеціальностей.

Чи важко навчатися, порівняно з іншими факультетами?

Це дуже розмите питання!

Важко, тому що викладачі не ставлять на шару?

Важко, тому що не можна «порєшать»?

Важко, тому що насправді моє місце в консерваторії?

У нас напрям дійсно специфічний: це люта міждисциплінарка, мікс матеріалознавства, механіки, фізики, електрики ну й ще багато чого.

Але це сформує вам широченний кругозір! Ви бачитимете картину вцілому, а не лише одну її сторону, як, наприклад, чистий матеріалознавець або електрик.

До речі, за кордоном, у тій же Західній Європі та Північній Америці, інженери зі зварювання у великій пошані.

Чи є якісь пільги для вступу?

Все в рамках рекомендацій МОН: https://pk.kpi.ua/wp-content/uploads/2019/12/Umovy-2020.pdf 

Спеціальностям 131, 132, 136 надається особлива підтримка державою. У 2020р. конкурсні бали (дивись умови прийому) на наші спеціальності збільшуються: з коефіцієнтом 1.02 – якщо заяви подані на перший або другий пріоритет, з коефіцієнтом 1.05 – для випускників сільських шкіл.

Чи є співпраця у факультету з іноземними компаніями? Можливий обмін студентами?

Студенти можуть брати участь у програмах академічної мобільності - проходити стажування в закордонних університетах.

Є програми обміну з Льовеном, Університетом Лілля, Бухарестською політехнікою, університетом Брашова, університетом Гедемінаса (Литва), університетом Думлупінар та ін.

Маємо дві програми подвійного диплому: з Німеччиною та Бразилією. В обох випадках магістерські роботи виконуються в рамках наукових або промислових проектів на замовлення європейських та американських компаній.

В рамках навчання на Спільному Україно-німецькому факультеті наші студенти мають можливість проходити виробничу практику в Німеччині.

Також маємо ліцензію від Міжнародного інституту зварювання, за якою наші студенти на пільгових умовах отримують дипломи міжнародного зразка.

Чи є у вас програмування і в яких обсягах?

Інформатику та САПР проходять усі.

Є освітні програми, спрямована на підготовку фахівців із комп’ютерного моделювання, проєктування автоматизованих систем керування, поточного контролю та моніторингу. Там програмування додатково вивчають ще протягом кількох семестрів.

З яким середнім балом зно можна потрапити до вас на бюджет? Цікавить не загальна відповідь про те що одне зно не нижче 125, а реально з яким найнижчим середнім балом зно вступали люди минулого, позаминулого року? І чи не відрахували потім цих людей після першого семестру ?

Цьогорічний прохідний бал наразі невідомий. Мінімум має бути 125.

Минулого року мінімальний бал склав 128,7 на Прикладну механіку, (бали сертифікатів ЗНО і середній бал атестату з відповідними коефіцієнтами). Позаминулого бали були дещо нижчими — 112,95, 123,88 та 108,73 відповідно.

На сесіях за низькі бали ЗНО не відраховують, там усе залежить від того, як студент ставиться до навчання.

Які стипендії можуть отримати студенти вашого інституту?

Студенти нашої спеціальності отримують підвищену стипендію - 1660 грн/міс. За відмінне навчання студенти отримують підвищену стипендію 2416 грн/міс. Студенти, що відносяться до пільгових категорій, мають право на соціальну стипендію (у разі, якщо не отримують академічну). Ну й звичайно можна позмагатись за іменні стипендії — Президента, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, Київського міського голови.

Чому лазери?

По-перше, не тільки лазери.

Так, наша кафедра дає ґрунтовну освіту в галузі лазерних технологій, власне, лазерні технології в Україні починалися саме з нашої кафедри.

Але підготовка студентів на кафедрі ЛТФТ далеко не вичерпується лазерами. У нас викладають різні фізико-технічні способи обробки:

  • обробку ультразвуком
  • обробку плазмою
  • обробку електричним розрядом
  • обробку електронним променем
  • електрохімічну обробку

та ще багато цікавих речей.

Крім того, кафедра долучилася до розробки нових матеріалів, зокрема біметалів.

І до розробки низки цікавих речей, здатних змусити декого поводити себе значно спокійніше теж долучилася.

Коротко кажучи, коли звичайні технології трохи ніяковіють – з’являємося ми і наводимо лад.

Лазери - це актуально?

Для відповіді на це легке питання потрібно просто подивитися на цих трьох добродіїв. Артур Ешкін, Жерар Муру та Донна Стрікленд, лауреати Нобелівської премії з фізики 2018 року, яку отримали за досягнення, пов‘язані саме з лазерами.

Так що, лазери – це більш ніж актуально.

Чи можна отримати сертифікат євроінженера після отримання диплому бакалавра.

Так, звичайно.

Після отримання диплому бакалавра слід буде пройти додатковий курс підготовки та скласти кваліфікаційні іспити. При цьому бакалаврам - випускникам зварювального факультету програма підготовки «International Welding Engineer» скорочується приблизно на третину і не потрібно складати проміжні іспити (сумарно виходить 8 тестів + практичний проти 14 тестів + практичного в разі повної програми).

Якщо студент поступав на основі диплома молодшого спеціаліста, то ще до отримання диплома бакалавра він зможе атестуватись на рівень «International Welding Technologist».

Європейські кваліфікації присвоюють на основі відповідної міжнародної: наприклад, власник диплома International Welding Engineer може без жодних додаткових курсів підготовки та іспитів отримати диплом European Welding Engineer.

Мені здається, що зварювання це зовсім не сучасно, всюди розвиваються новітні технології, використовуються комп’ютери роботи, а у вас з минулого століття так нічого й не змінилося. Чи я все ж таки помилятися і вас є якісь більш сучасні напрямки?

Комп’ютери й роботи виготовляють за допомогою зварювання :)

Комп’ютери й роботи широко застосовують у зварюванні.

З минулого століття у нас багато чого змінилось, хоча деякі технології – їх прийнято називати традиційними – й досі широко застосовують у виробництві. Наразі стрімко розвиваються технології на основі так званих «гібридів» – поєднання джерел нагрівання; це дає можливість значно підвищити продуктивність.

Окремо слід відзначити проблеми зварювання різнорідних матеріалів, не тільки, наприклад, двох металів – алюміній + мідь або сталь + титан, а й металів з керамікою, пластмас, штучних шкір, біологічних тканин тощо.

Також зауважте, що сьогодні дуже популярним способом зниження вартості металевих виробів є використання покриттів: робимо, наприклад, вал із дешевої сталі, а на поверхню наносимо тонкий шар, стійкий до зношування. Таке нанесення також здійснюється зокрема і технологіями лазерного зварювання.

На факультеті вивчається лише зварювання неорганічних матеріалів, чи також навчають зварюванню, наприклад, живих тканин? Я чув що є такий напрямок у зварюванні.

Так, цей напрямок дійсно існує і він досить актуальний. Дисциплін, суцільно присвячених цьому напряму, у нас, на жаль, наразі немає. Тим більше, що це один спосіб зварювання, установки для якого відрізняються власне робочим інструментом і налаштуваннями відповідно до того, який саме орган ви зібрались зварювати: шкіру, судини, кишківник, шлунок, нервові закінчення, сітківку ока чи кору головного мозку. Тим не менш, в рамках практики та виконання дипломної роботи цілком можливо ним займатись - маємо усі необхідні зв’язки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.