Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 195 чоловік

Бібліотека

Дата: 15 лютого 2019 о 09:41, Оновлено 18 березня 2019 о 07:01

Поради по збереженню книг.

director

Друзі, хто з вас не любить книжок? Книжок, у яких так багато барвистих малюнків. Розкриєш першу-ліпшу-опинишся у далекій казковій країні. А в тій країні живуть добрі й кумедні велетні, веселі маленькі чоловічки або просто твої ровесники. Ростуть там велетенські ріпки, такі, що цілий гурт їх із землі не вирве. Відважні герої б’ються там за правду з лютими ворогом…
Книги відкривають нам свої таємниці. Одна дарує нові знання, інша дає поради, третя-втішає, четверта-розвеселяє. Тому, якщо людина багато читає, вона не тільки багато знає, але й ніби проживає багато цікавих життів.
Книга потрібна людині, як повітря, як світло. З дитячих років вона допомагає вам пізнати світ, знайомлячи з казками, веселими і сумними віршами, , оповіданнями про великих і сміливих людей, таємницями природи.
Діти, книжки, – ваші друзі, їх потрібно любити й берегти. Пропонуємо Вам скористатися нашими рецептами лікування книг.

Щоб книги довше жили, потрібно їх берегти

При читанні слід користуватися закладками. Їх можна зробити самому. Перша закладка-смужка акуратно вирізаного цупкого паперу, верхній кінець якої трохи виступає над сторінками книги. Можна розмалювати закладку кульковими ручками або кольоровою тушшю (не користуйтесь акварельними фарбами і кольоровими олівцями: вони псують сторінки!). Матеріалом для закладок служать також шматочки кіноплівки, алюмінієва фольга, пофарбований анілінова ними фарбами целофан тощо.
Що робити, коли книжка намокла?
Швиденько поставити її в сухому теплому приміщенні, розкрити віялом і стежити, коли вона трохи підсохне, потім покласти книжку під прес. Якщо склеїлись деякі аркуші, обережно кілька разів перегнути їх у різні боки. Дуже склеєні сторінки можна потримати над парою або скористатись тонким гребінцем.
Сліди від олівця чи від пальців на забруднених сторінках обережно витирають м’якою гумкою.
Чорнильні плями виводять лимонним соком (можна кислотою), а якщо це не допомагає, щавлевою кислотою, розбавленою будь-яким одеколоном у пропорції: 1 частина кислоти на 4 частини одеколону.
Якщо листки книги зім’ялися, під них і зверху на них кладуть по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладжують кожен листок.
Обтріпані краї книжкових сторінок обклеюють папером схожого кольору. Для цього смужку прозорого паперу намазують клеєм, змащеною поверхнею кладуть догори на скло так, щоб правий край допоміжного формату потрапляв на її середину. На обтріпаний край кладуть дрібну смужку паперу (клеєм донизу!). Загинають смужку прозорого паперу по краю сторінки, що ремонтують і наклеюють її загнуту частину на сторінку.
Жирні плями слід виводити обов’язково на відкритому повітрі. Беруть бензин або чотири хлористий вуглецю, можна додати товчену крейду або зубний порошок. Цю масу акуратно наносять на пляму, а коли вона висохне – обережно зчищують. Якщо жирна пляма свіжа, її можна видалити за допомогою праски через прозорий папір або звичайну промокашку. Іржаві плями виводять лимонною або щавлевою кислотою.
“Ліки” для книг (лимонна і щавлева кислота, перекис водню гліцерин, формалін, зубний порошок, бензин, чотири хлористий вуглець тощо) необхідно зберігати у закритих флаконах і банках з етикетками. Етикетки можна зробити із смужок лейкопластиру, на яких шариковою ручкою написати назви. Лейкопластиром зручно заклеювати шийки флаконів з такими рідинами, як бензин, чотири хлористий вуглець тощо. Перекис водню бажано зберігати в темних скляних флаконах.
Плями від надмірної вологи ні в якому разі не можна витирати ганчіркою, їх змочують 2-3% розчином формаліну (він знижує плісняву). Саму пляму обезбарвлюють перекисом водню. Для цього під листок книги кладуть аркуш щільного білого паперу, перекисом водню змочують пляму, потім через деякий час перекис виводять промокашкою. Процес повторюють до повного зникнення плісняви.
Якщо листки книги порвалися, беруть шматок звичайного чи органічного скла, під нього підкладають кольоровий папір необхідного формату. Якщо не має такого паперу, можна на склі накреслити формат склографом або тушшю. Змащену клеєм смужку прозорого паперу обережно підсовують під надірване місце, загинають по краю листки, наклеюють на книжку сторінки.

Коментарі:
Як спонукати дитину почати читати Йоанна Ліндбек, шведська амбасадор з дитячого читання (є така посада у шведському королівстві) дала дуже практичне інтерв’ю газеті «Даґенс ніхетер». Ліндбек, чиїм обов’язком найперше є промоція читання серед дітей, підлітків і зацікавлених дорослих, дала 10 порад, як спонукати дитину (почати) читати. #1 Читайте дитині вголос, навіть після того, як вона навчиться читати самостійно – якнайдовше, доки вам обом це до вподоби. #2 Обговорюйте прочитане: що сподобалося? що було нудним? чому? #3 Читайте самі – діти наслідують дорослих, а не роблять, що ті їм кажуть. Обговорюйте також і ті книжки, що ви читаєте для себе та як вони на вас впливають. #4 На перших батьківських зборах поруште питання щодо читання на всіх уроках. Дітям необхідно читати з усіх предметів, а не лише на заняттях із рідної мови. #5 Навідайтеся до бібліотеки: там є не тільки чимало різних книжок (не бійтеся спробувати щонайрізноманітніші!), а й найкращі у світі порадники – бібліотекарі. #6 Читайте не лише художню літературу: спробуйте інші жанри, серії книжок, енциклопедії, будь-що, аби воно тільки було текстом. Бодай візьміть кулінарну книгу й приготуйте щось разом із дитиною. #7 Скористайтеся методом підкупу: нехай обсяг кишенькових грошей, які дитина отримує щотижня, залежатиме від обсягу прочитаного чи півгодини читання «коштуватимуть» півгодини ігор. #8 Ретельно вибирайте книжки для дитини: не тільки з того, що ви читали у дитинстві, а шукайте з-поміж свіжовиданих книжок, які є ближчими сьогоднішнім дітям. Зверніться по пораду до бібліотекаря, продавця у книгарні, стежте за рецензіями, відгуками і теле- чи радіопрограмами. #9 Варто, щоб обидвоє батьків (часто) говорили про читання, лише тата чи мами не досить. #10 Спробуйте книжки у різних формах – паперові, електронні книжки на мобільному телефоні або планшеті, аудіо книжки, слухайте читання книжок «з продовженням» по радіо. А також не пропускайте екранізації книжок, наприклад, «Голодні ігри». Джерело: Даґенс ніхетер
15 березня 2019 о 10:38
Перемога в конкурсі шкільних бібліотек https://drive.google.com/open?id=15kDwz6VMrtXjUo_54YR_GxF4m-uqgOjb
19 березня 2019 о 13:24
Шановні колеги! 30 жовтня 2019 року на базі інституту відбудуться Обласні педагогічні читання з гуманної педагогіки на тему «Добра воля – найдорожча перемога». Запрошуємо до участі усіх небайдужих освітян області. Початок роботи педагогічних читань 30 жовтня о 10 год.
17 вересня 2019 о 11:55
Золотий список від України Сучасна українська література Андрусяк Іван. М’яке і пухнасте. Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії. Бачинський Андрій. Неймовірні пригоди Остапа і Даринки. Канікули Остапа і Даринки. Вдовиченко Галина. 36 і 6 котів. Воронина Леся. Прибулець з країни Нямликів. Таємне товариство боягузів. Таємне товариство брехунів. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру. Слон на ім’я Ґудзик. Гаврош Олександр. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Розбійник Пинтя у Заклятому місті. Григорів Михайло. Зелена квітка тиші. Гридін Сергій. Федько, прибулець з Інтернету. Федько у віртуальному місті. Федько у пошуках Чупакабри. Дерманський Олександр. Серія книг про чудове Чудовисько. Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги. Маляка – принцеса Драконії. Качан Анатолій. Листи з осіннього саду. Кирпа Галина. Місяць у колисці. Мій тато став зіркою. Книжки серії «Життя видатних дітей». Князевич Мар’яна. Шустрик. Кокотюха Андрій. Таємниця козацького скарбу. Таємниця козацького човна. Малик Галина. Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії. Злочинці з паралельного світу. Злочинці з паралельного світу-2. Їде грудень на коні. Матіяш Богдана. Казки Різдва. Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. Зварю тобі борщику. Київські казки. Мовчун Леся. Арфа для павучка. Пагутяк Галина. Лялечка і Мацько. Втеча звірів, або Новий бестіарій. Прохаськи Тарас і Мар’яна. Хто зробить сніг? Куди зникло море? Як зрозуміти козу? Рутківський Володимир. Джури козака Швайки. Сторожова застава. Ганнуся. Савка Мар’яна. Босоніжки для стоніжки. Терещук Галина, Думанська Оксана. Шептицький від А до Я. Ткачук Галина. Крамниці вулиці Волоської. Читай Володимир. Історії Чарівного Лісу.
22 листопада 2019 о 13:41
Класика для підлітків Близнець Віктор. Звук павутинки. Вільде Ірина. Метелики на шпильках. Повнолітні діти. Гуцало Євген. Олень Август. Пролетіли коні. Довженко Олександр. Зачарована Десна. Запаренко Панас. Дума про дитинство. Королів-Старий Василь. Чмелик. Стефаник Василь. Моє слово. Тютюнник Григір. Облога. Климко. Вогник далеко в степу. Дивак. Харчук Борис. Йосип з гроша здачі.
22 листопада 2019 о 13:42
Сучасна література для підлітків Антологія оповідань «Мама по скайпу». Арєнєв Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб. Порох із драконових кісток. Душниця. Бачинський Андрій. 140 децибелів тиші. Бердт Валентин. Мій друг Юрко Циркуль. Гридін Сергій. Не такий. Думанська Оксана. Школярка з передмістя. Дяченки Марина та Сергій. Ключ від Королівства. Кокотюха Андрій. Мисливці за привидами. Лущевська Оксана. Друзі за листуванням. Друзі незрадливі. Інший дім. Малик Галина. Абра&Кадабра. Матвієнко Костянтин. Гроза над Славутичем. Матіяш Дзвінка. День Сніговика. Марта з вулиці святого Миколая. Мензатюк Зірка. Як я руйнувала імперію. Морозенко Марія. Іван Сірко – великий характерник. Іван Сірко, славетний кошовий. Оксеник Сергій. Трилогія «Лісом. Небом. Водою». Павленко Марина. Серія книг про Русалоньку із 7-В. Пагутяк Галина. Королівство. Роздобудько Ірен. Арсен. Росич Олекса. Джовані Трапатоні. Рутківський Володимир. Сині води. Потерчата. Сайко Оксана. Кав’ярня на розі. Новенька та інші історії. Малетич Наталка. Щоденник Ельфа.
22 листопада 2019 о 13:43
Список творів з української літератури, які потрібні на ЗНО-2020 Пісня «Ой Морозе, Морозенку» Історична пісня «Чи не той то Хміль» Маруся Чурай «Віють вітри, віють буйні» Маруся Чурай «За світ встали козаченьки», «Дума про Марусю Богуславку» Балада «Ой летіла стріла» ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА «Повість минулих літ» (уривки про заснування Києва, про помсту княгині Ольги) «Слово про похід Ігорів» Григорій Сковорода «De libertate», «Всякому місту – звичай і права», «Бджола та Шершень» ЛІТЕРАТУРА КІНЦЯ ХІІІ-ПОЧ.ХХ СТ. Іван Котляревський «Енеїда», «Наталка Полтавка» Тарас Шевченко «Катерина», «Кавказ», «Сон» («У всякого своя доля), «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», «Заповіт» Пантелеймон Куліш «Чорна рада» Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я» Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Іван Карпенко-Карий «Мартин Боруля» Іван Франко «Захар Беркут», «Чого являєшся мені у сні», «Мойсей» стрілаЛІТЕРАТУРА XX ст. Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків», «Intermezzo» Василь Стефаник «Камінний хрест» Ольга Кобилянська «Valce melancolique» Леся Українка «Contra spem spero!», «Лісова пісня» Василь Стефаник «Камінний хрест» Микола Вороний «Блакитна Панна» Олександр Олесь «Чари ночі», «О слово рідне! Орле скутий!..» Павло Тичина «О панно Інно», «Пам'яті тридцяти», «Ви знаєте, як липа шелестить…» Максим Рильський «У теплі дні збирання винограду…» Микола Хвильовий «Я (Романтика)» Володимир Сосюра «Любіть Україну» Валер’ян Підмогильний «Місто» Юрій Яновський «Майстер корабля» Остап Вишня «Моя автобіографія», «Сом» Микола Куліш «Мина Мазайло» Богдан-Ігор Антонич «Різдво» Олександр Довженко «Зачарована Десна» Андрій Малишко «Пісня про рушник» Василь Симоненко «Ти знаєш, що ти - людина...», «Задивляюсь у твої зіниці...», «Лебеді материнства» Василь Голобородько «Наша мова» Олесь Гончар «Модри Камень» Григір Тютюнник «Три зозулі з поклоном» Василь Стус «Господи, гніву пречистого…» Іван Драч «Балада про соняшник» Дмитро Павличко «Два кольори» Ліна Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать», «Маруся Чурай» ТВОРИ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ-ЕМІГРАНТІВ Іван Багряний «Тигролови» Євген Маланюк «Уривок з поеми»
22 листопада 2019 о 13:50
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.