29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами
Україна щороку 29 січня вшановує пам'ять про Героїв Крут, які у 1918 році одними з перших виступили на захист України і загинули в нерівному бою з більшовицькими військами під станцією Крути на Чернігівщині. Серед них був і наш земляк, уродженець смт Драбів, Олександр (Олелько) Попович (1896-1918), який після бою разом з іншими 28 студентами та гімназистами потрапив у полон і був закатований московськими окупантами. Але про те, що Олександр Макарович Попович був вихідцем з Драбова, стало відомо тільки нещодавно.
За дослідженнями В. П. Козоріза, одним з перших про Олександра (Олелька) Поповича у своїх спогадах згадав безпосередній учасник бою під Крутами, випускник Київського університету св. Володимира Іван Шарий. Він був уродженцем села Вереміївка Золотоніського повіту й товаришував з Олельком. І не тільки тому, що вони були земляками, а й тому, що обидва брали активну участь в громадсько-політичному житті.
Він загинув, боронячи Україну від банд насильників, що звали себе «большевиками». В особі Поповича наше селянство втратило щирого товариша, упертого борця за кращу долю трудового люду, не замінимого робітника у справах організаційних, просвітних і інших. Його довго ще згадуватимуть добрим словом не тільки на Сквирщині, але й на всій Київщині…», – писав Михайло Росінський.
Крути – це приклад патріотизму і самопожертви в ім’я України, студентська молодь повторила подвиг 30 спартанців, М. Муравйов змушений був ще два дні лагодити зруйновану колію, а за цей час український уряд залишив Київ і відійшов на захід. 19 березня 1918 року, після повернення уряду УНР до Києва, студентів-героїв було урочисто перепоховано на Аскольдовій 66 могилі. Виступаючи на церемонії перепоховання студентів, голова Української Центральної Ради і перший Президент України М. Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним. А відомий український поет Павло Тичина присвятив юним героям вірш «Пам’яті тридцяти». Вже за часів незалежної України Указом Президента України 29 січня було проголошено Днем пам’яті Героїв Крут та на їхню честь відкрито величний меморіал на станції Крути.