Декада "Здорова дитина-здорова нація"
Сучасна нормативно-правова база освіти передбачає не тільки турботу про здоров'я підростаючого покоління, а й виховання в молоді засад здорового способу життя, турботу про власне здоров'я тощо.
Загальновідомо, що найціннішим для кожної людини є здоров'я. Про здоров'я ми пригадуємо й замислюємось над ним, як правило, тоді, коли його не маємо чи коли маємо з ним якісь негаразди.
Школярі дуже часто чують вислів «здоровий спосіб життя». Який зміст прихований у цих трьох словах? Як треба жити, щоби про тебе сказали, що ти ведеш здоровий спосіб життя? Коли треба починати впроваджувати здоровий спосіб життя? Можливо, це варто робити після закінчення школи, а можливо, як завжди, з наступного понеділка? Але чи варто відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні? Почати ранок із простих гімнастичних вправ. Вийти на вулицю та вдихнути на повні груди. Відмовитися від цигарки, коли її тобі пропонують підлітки. Не ризикувати і не вживати наркотиків. Почати просто, але відмовитися - складно.
Актуальність теми здорового способу життя підтверджують і статистичні показники. За даними фахівців в останні роки намітилися такі негативні тенденції: фізіологічно зрілими народжуються не більше 14% дітей, значно знизилося число абсолютно здорових дітей (їх залишається не більше 10-12 %).
Щоб зберегти своє здоров’я, зміцнити його, реалізувати всі можливості, які надає людині природа, учні мають знати, як розпізнавати стан власного здоров’я, як запобігти хворобі, дії яких чинників потрібно уникати.
Саме цій важливій темі присвячена декада "Здорова дитина-здорова нація", яка тридиційне проходить з 11 по 22 листопада 2019 року.
Детальніше ознайомитися з планом проведення декади можна за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1c1tWf91OrQ6Hx5mPZ0n4K2Bnd9jmgL1f/view?usp=sharing